Victoria & Abdul van Shrabani Basu

Altijd eerst het boek lezen en dan pas de film zien. Tenminste, dat vind ik. Tijdens het lezen van het boek zie je de beelden in je hoofd en als je eerst de film gaat zien dan lukt het vaak niet meer om je eigen beelden naar voren te halen. Het boek Victoria & Abdul van Shrabani Basu vertelt het bijzondere verhaal van een diepe vriendschap tussen de Engelse koningin Victoria en de mooie 24-jarige Abdul Karim uit India. Victoria regeerde iets meer dan 63 jaar en was niet alleen koningin van het Verenigd Koninkrijk maar vanaf 1877 ook keizerin van India. Victoria was een koningin die weinig in de openbaarheid kwam. Na de dood van haar man Albert, die slechts 42 jaar oud werd, trok ze zich veelal terug uit het openbare leven en droeg daarna voor altijd zwarte of...

De geheime vrouw van Gill Paul

Als je het boek De geheime vrouw van Gill Paul gaat lezen is een waarschuwing op zijn plaats. Het is een dikke pil en als je er eenmaal aan begint ben je verloren. Je moet het uitlezen. Je kunt echt niet meer stoppen. Het boek is in Engeland een bestseller en dat is heel verklaarbaar. De geheime vrouw is het eerste boek van de Schotse Gill Paul. Ze woont en werkt in Londen in het uitgeversvak. Het verhaal van het boek in het kort: 1914. Er heerst grote onrust in Rusland. Het gezin van Tsaar Nicolaas II gaat een onzekere toekomst tegemoet. Desondanks wordt groothertogin Tatiana verliefd op de cavalerieofficier Dmitri, maar als de gebeurtenissen een catastrofale wending nemen komen hun liefde en levens in gevaar.  Ruim 100 jaar later, in 2016, vlucht Kitty...

De Patissier van Parijs van Laura Madeleine

Laura Madeleine is niet alleen schrijfster maar ook bakt ze heel graag. Op haar website zie je dan ook van alles over haar boeken maar ook smulrecepten van heerlijke taartjes. Ze heeft haar schrijftalent gecombineerd met haar passie voor bakken in haar eerste boek De Patissier van Parijs. Als er bij een boek staat: “een heerlijke roman voor fans van Nora Roberts, Santa Montefiore” en nog een paar van die grote namen dan kun je niet anders dan heel nieuwsgierig worden. Dit boek valt in de categorie ‘historisch’ al speelt het zich af in 1909 en wel in Parijs. Het zijn twee verhaallijnen door elkaar. Het is het verhaal van de arbeidersjongen Guy die in een patisserie komt te werken waar hij Jeanne ontmoet. Daar doorheen loopt het verhaal van...

Outlander de kalender 2017

Behalve de boeken van Outlander zijn ook de DVD’s een succes.  Maar er is meer. Er zijn ook prachtige kalenders met foto’s uit de serie. Ik ontdekte er twee. De bovenste is te koop bij Amazon.de (heel goedkoop en geen verzendkosten). Die hieronder is ook te koop bij Bol.com. Iets duurder maar ook erg mooi. Op de website van Amazon kun je onder de kalenders zien welke plaatjes erin zitten. Hier ook een link naar de onderste kalender bij Amazon zodat je de inhoud kunt zien. Zo kun je zelf de kalender kiezen die jij het mooist vindt. Maar ach, voor die prijs neem je ze misschien wel...

Als de passie wint van Sylvia Day

Je ziet het niet aan de cover en wellicht verwacht je het ook niet van Sylvia Day maar Als de passie wint is een Historische roman. En wat voor eentje! Wie al eerder een boek van Sylvia Day heeft gelezen weet dat het een HOT read is. Een koud washandje op je hoofd tijdens het lezen kan geen kwaad. Er is een recensie waarin dit boek slechts 1 ster krijgt omdat de lezeres niet houdt van Historische romans en ook van mening was dat het niet duidelijk is aangegeven dat het hier een Historische roman betreft. Dat is gek want de hoofdpersoon is Marcus Ashford, Earl of Westfield en bovenaan de proloog staat Londen, april 1770. Als je dan nog niet doorhebt dat het een Historische roman is, tja, hoe moet een uitgever dat dan duidelijk maken? Door een romantische cover met...

Lisa Kleypas – Cold-Hearted Rake

Het is te begrijpen dat niet alle boeken in het Nederlands vertaald worden. Er komen er veel te veel uit en natuurlijk moet er een keuze gemaakt worden. Maar soms begrijp je niet dat een schrijfster nog niet in het Nederlands verkrijgbaar is. Nu spreek ik wat Lisa Kleypas betreft misschien voor mijn beurt want van haar zijn wel degelijk boeken in het Nederlands vertaald. Maar dat zijn de hedendaagse boeken en niet de historische romans waar ze zo beroemd mee geworden is en vooral waar ze zo goed in is. Heel jammer want ongetwijfeld zou het een succes worden en veel lezeressen een enorm plezier doen. Eén van haar laatste boeken was een Toppick in de Romantic Times. En dat wil wat zeggen. Laten we hopen dat we haar historische romans snel in het Nederlands vertaald...